Drzwi przeciwpożarowe od ALUPROF

Zabezpieczenie przeciwpożarowe naszego domu to nie tylko dobry czujnik dymu i alarm, ważne są także inne elementy, o odpowiedniej wytrzymałości ogniowej, które zabezpieczą nasze wnętrza przed płomieniami i wysoką temperaturą. Jednym z takich elementów są drzwi przeciwpożarowe, zapewniające niezbędną izolację między poszczególnymi pomieszczeniami.

Gdy trzeba wybrać drzwi przeciwpożarowe, zwracamy uwagę na ich design, oczekując, by charakterem i stylem korespondowały z danym pomieszczeniem. To istotne, jako że drzwi często łączą ze sobą reprezentatywne części budynku. Zdarza się również, że pomieszczenia, które chcemy oddzielić drzwiami przeciwpożarowymi są bezpośrednio połączone z salą konferencyjną czy lobby. Drzwi przeciwpożarowe ALUPROF MB-60E EI mogą występować zarówno w formie jedno lub dwuskrzydłowej, co sprawia, że świetnie wkomponowują się w każdą przestrzeń. Ich szklenia listwami przyszybowymi od strony wewnętrznej zapewniają za to estetyczną uniwersalność. Co więcej, specjalne metalowe akcesoria zabezpieczają szkło w czasie pożaru. Drzwi powstały na bazie systemu MB-60E, dzięki czemu możliwe jest stosowanie wspólnych elementów dla całego systemu, jak również szybka i prosta ich prefabrykacja.

Ogniowa odporność drzwi zapewniona jest przez elementy izolacji, które zamontowane są w wewnętrznych komorach ich profili. Sprawiają one, że w ciągu określonego dla danej klasy czasu (15 lub 30min), nieogrzewana strona drzwi nie osiągnie temperatury przewyższającej 140 stopni Celsjusza. Konstrukcja izolacji wyposażona jest również w taśmy pęczniejące, które dodatkowo zabezpieczają przed płomieniami.

894594

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *