Jak wybrać dobrą wannę akrylową?

1. Kształt i rozmiar

Rozmiar wanny ma znaczenie! Nasze łazienki są często za małe na takie wanny, jakie chcielibyśmy mieć, dlatego ważne jest, aby wszystko dobrze sobie wymierzyć. Natomiast kształt wanny musi pasować do wystroju łazienki, gdyż wanna jest jej istotnym elementem i powinna dobrze się w niej komponować.

2. Budżet

Należy pamiętać, że wanna akrylowa jest dużo droższa od wanny akrylowanej, czyli pokrytej cienką warstwą akrylu (zwykle jest to tylko 0,5 mm) lub wykonanej z domieszką akrylu. Prawdziwe wanny akrylowe wykonane są z jednolitej płyty akrylowej, zapewniającej im najlepszą jakość, stąd ich wyższa cena.

3. Jakość

Wanny akrylowe mają szereg cech, które świadczą o ich jakości:

– wytrzymałość
– ciepłość w dotyku
– odporność na przebarwienia
– lekkość
– łatwość montażu
– możliwość zamontowania systemu hydromasażu lub chromoterapii
– możliwość naprawy powierzchni.

Kupując wannę, warto również sprawdzić jej producenta, czy firma specjalizuje się w tego typu produktach, czy produkuje je sama, czy przy użyciu własnej technologii, czy wreszcie zdobywa wyróżnienia bądź nagrody w tej dziedzinie.

4. Gwarancja

Jak w każdym zakupie ważna jest gwarancja, którą otrzymujemy od producenta. Najczęściej jest to standardowe 2 lata, ale należy także zwrócić uwagę na to, czy mamy oddzielną gwarancję na barwę powłoki akrylowej, co świadczyłoby o dobrej jakości wykonania wanny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *